دوشنبه, ۴ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-06-24
کد خبر: 3628 |
تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹ | ارسال توسط :
123 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

به گزارش صدای طرهان ،حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ۳۱ شهریور ماه سالگرد چهل و یکمین سالگرد حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی به ایران است که هشت سال دفاع مقدس یکی از مقاطع انقلاب بوده که […]

افتخارآفرینی ناوگروه ۷۵ ارتش از دریانوردی در پهنه اطلس/ فداکاری‌های دفاع مقدس نباید فراموش شود

به گزارش صدای طرهان ،حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ۳۱ شهریور ماه سالگرد چهل و یکمین سالگرد حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی به ایران است که هشت سال دفاع مقدس یکی از مقاطع انقلاب بوده که نقش آفرینی امام(ره)، رهبری و رزمندگان مدافع اسلام، شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های آنان بی نظیر بود.

وی افزود: امام(ره) به عنوان کانون و نقطه متمرکزی بودند که کثرت مومنین را تبدیل به وحدت کردند و با نصرت های الهی، رهنمودهای امام(ره) و از جان گذشتگی رزمندگان،  رژیم بعث و ۳۰ کشور که در حمایت این رژیم بودند، شکست خوردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: باید عزت آفرینی دفاع مقدس به نسل های آینده بازگو شود و هنوز طعم تلخ ایران از قرارداد ترکمنچای در سال ۱۲۰۶ که بسته شد از یاد نرفته و جای شرمساری است که سردمداران آن زمان نتوانستند سرمایه ها را بسیج کنند تا این حادثه رخ ندهد و لازم است مقایسه شود چه رویدادهایی رخ داده و در هشت سال دفاع مقدس چه کارنامه درخشانی ملت ایران برای خود رقم زد.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: در جنگ جهانی دوم، تهران و برخی از شهرها، محل حضور و خودنمایی نظامیان کشورهای مختلف و حاکمان و زورگویان زمان بود که لازم است در این ایام زیبایی ها و پیروزی های دفاع مقدس را به نسل های کنونی و نسل هایی که می آیند در قالب و روش های مختلف نشان دهیم و مقایسه شود این عزت را با ذلتی که حاکمان قاجار و پهلوی بر ملت تحمیل کردند.

وی بیان کرد: موسسات فرهنگی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، بسیج، مساجد و گروه های جهادی و جوانان انقلابی آنچه در این رویداد گذشت با اجرای هنرمندانه نشان دهند و منتقل کنند.

وی با اشاره به ۱۲ بند و اصول ارائه شده از سوی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهوری اصول ۱۲ گانه ای بیان کردند که در راستای مقابله با فساد اقتصادی و بخش های دیگری بود که شایسته گزینی و انتصاب مدیران کارآمد و انقلابی در لایه ها و سطوح مختلف نظام اداری و توانمندسازی نیروی انسانی و رفع کمبود نیروی انسانی صاحب صلاحیت در تصدی اداری همراه با تقویت فرهنگ فساد ستیزی در آن یکی از بندها بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: رعایت تفکیک قوا ولی در عین حال هماهنگ و در تعامل با هم جزء قانون اساسی است که مستقل از هم ولی اهل تعامل با هم باشند به طوری که در استان ما باید ضمن استقلال و شرح وظایف جداگانه، باید اهل تعامل در پیشبرد امور استان باشند.

وی گفت: منتخبین قوه مقننه که با رای مردم انتخاب شدند با حفظ رعایت تفکیک قوا و تعامل با قوای دیگر، در عزل و نصب های قوه مجریه که خارج از وظایفشان است، دخالت نکنند البته مشورت بشود ولی اینکه مدیران با مصاحبه نمایندگان انتخاب شوند سبب می شود که این مدیران در خدمت مردم در چارچوب وظایف عمل نکنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشار به به اینکه هم اکنون زمان انتخاب مدیر عالی استان است، افزود: مدیرانی انتخاب شوند باید از تعهد، تخصص، استقلال کامل، دانایی، توانایی و آگاهی و بصیرت برخوردار باشند و وقتی این افراد انتخاب شوند محرومیت زدایی و خدمت به محرومین و مردم با کار جهادی و کار انقلابی، سراسر استان و کشور را فرا می گیرد و دغدغه نمایندگان برطرف می شود.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: در برخی از موارد گروه هایی نمایندگان را در فشار قرار می دهند که در عزل و نصب ها دخالت کنند که این خارج از سوگند یاد شده است.

وی با بیان اینکه شعر گنجینه غنی و ارزشمندی است، گفت: زبان فارسی در حوزه جهان اسلام و در قلمرو فرهنگ و تمدن ایرانی دارای هزاران آثار ارزشمند در زمینه های ادبی، عرفانی، فلسفی، هنری، مذهبی است که در قالب سروده هایی از سوی شعرا سروده شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: شاعران زیادی در پیشبرد فرهنگ و تمدن ایرانی تلاش کردند و شعرایی که برای اسلام و ایران نقش آفرینی داشته و در هشت سال دفاع مقدس نقش این شعرا دیده شد.

اهمیت گام‌های دولت سیزدهم برای افزایش و تقویت اعتماد عمومی

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی امام جمعه کوهدشت ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: دعاهای صحیفه سجاده امام سجاد (ع) سراسر معجزه است، بایستی در خواندن آن مداومت صورت گیرد چراکه رستگاری انسان را به دنبال دارد.

وی افزود: امام سجاد (ع) مرتباً در ناملایمات و مشکلات مانند هیجاناتِ حرص، آز، طمع، تسلط غضب، زخم‌زبان و… به خداوند متعال پناه می‌بردند، البته این موارد از ایشان به دور است ولی این امام همام به عبارتی طریقه دعا کردن را به بشر یاد می‌دهد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تبیین مسئله تغافل و نادیده گرفتن، عنوان کرد: کسی که قدرت دارد و غصب خود را به خاطر خدا کنترل می‌کند، در روز قیامت خداوند متعال قلبش را از ایمان و امنیت پر خواهد کرد‌.

وی ضمن گرامیداشت سالروز ایام دفاع مقدس، تصریح کرد: فداکاری‌های دفاع مقدس نباید فراموش شود، بایستی این ایثار و شجاعت‌ها برای نسل جدید توصیف شود.

طهماسبی با اشاره به مسئله برجام، گفت: گام‌های دولت سیزدهم برای افزایش و تقویت اعتماد عمومی بسیار اهمیت دارد، رهبر معظم انقلاب فرمودند: «در تحقق گفتمان عدالت عقب هستیم»؛ این جمعه‌های خدمتی که آقای رئیسی به راه انداختند یکی از مظاهر تحقق یک دولت انقلابی است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تعبیر شهید صدر در مورد «تولید، توزیع و مصرف»، خاطرنشان کرد: این نظریه کامل نیست زیرا تمام‌کارهای دولت بایستی مکملی از عدالت داشته باشد تا در جامعه فاصله طبقاتی ایجاد نشود‌ و در این راستا باید گام‌های مهمی برداریم.

وی ضمن انتقاد از تعلل مسئولان کشوری درزمینهٔ تزریق اعتبار برای تکمیل ۵ کیلومتر باقی‌مانده چهار خطه کوهدشت _ خرم‌آباد، بیان کرد: مشکل کوهدشت فرهنگی است، چرا برخی از بزرگان و روحانیون ما سکوت کرده‌اند، در برخی موارد در راستای رونق مساجد نیز مشاهده می‌کنیم برخی از ثروتمندان به‌جای کمک کردن، فقط اِن قلت ناصحیح ارائه می‌دهند.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: اصلاح قوانین فسادزا، اجرای جدی قوانین فسادزا، برخورد قاطع با مفسدین و استفاده از مدیران ضد فساد، چهار گام اساسی و مهم در جامعه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مجلس بایستی ریل‌گذاری صحیحی داشته باشد، گفت: پیگیری مطالبات به‌حق مردم، همراهی با مردم، متعهد بودن، رعایت اصل امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه، الگوی درست حکمرانی، افزایش روحیه امید و اعتماد ملی و… نکاتی است که بایستی مسئولان به آن توجه کنند.

طهماسبی با اشاره به حضور رئیس سازمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: ایران در مرحله جدیدی واردشده است و ۶۰ درصد غنی‌سازی مورد تائید بوده که یک پیروزی بزرگی است چراکه ما مستقل هستیم و به نیروی داخلی خود متکی می‌باشیم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره با سفر نخست‌وزیر عراق به ایران و تبیین تحولات منطقه، بیان کرد: ایران وارد حیات خلوت آمریکا شد و این سابقه نداشته است، ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری ایران در این راستا افتخار آفرید چراکه ۵۲ هزار کیلومتر دریا پیمایی داشته و در شمال اقیانوس اطلس که حیات خلوت آمریکا بود حضور داشتند که رهبر معظم انقلاب درراستای این افتخارآفرینی پیام تبریک صادر نمودند.

 وی با اشاره به اقتدار سپاه در برخورد با گروهک‌های تروریستی، افزود: امروز هیمنه پوشالی آمریکا از بین رفته و به‌سرعت رو به افول بوده و ذلیل‌شده است.

طهماسبی با اشاره ضرورت تصمیم‌گیری عاقلانه در مسائل و تدبیر در عمل، تصریح کرد: درزمینهٔ برخی آسیب‌های اجتماعی در شهرستان جلساتی انجام‌گرفته و در آینده نیز برگزار می‌شود، شورای شهر جدید به تعهد خود به مردم جامه عمل بپوشاند و با مشورت و هم‌فکری در راستای تحول و پیشرفت در حوزه شهری تلاش کنند.

افتخارآفرینی ناوگروه دریایی ارتش از دریانوردی در پهنه اطلس

حجت‌الاسلام مهدی سرلک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الیگودرز، اظهار داشت: قوانین فسادزا، برخورد قاطع با مدیران فاسد، تصویب و اجرای قوانین مبارزه با فساد و استفاده از مدیران ضد فساد چهار شاخص در جهت عدالت و جلب اعتماد مردم است.

وی افزود: مسئولان باید در بین مردم حضور فیزیکی داشته و درد و دل مردم را گوش دهند چراکه جدی گرفتن نظارت مردمی سبب حل بسیاری از مشکلات می‌شود.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر و گشت ارشاد مدیران باید وجود داشته باشد چراکه سبب تزریق ایمان و امید در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: عملکرد مسئولین اجرایی باید شفاف و پرداختن به ‌فوریت‌های خدمتی باشد، امروز مردم از مشکلات اقتصادی، معیشتی و سوء مدیریت‌ها حال خوبی ندارند.

سرلک گفت: رئیس‌جمهور در اقدام انقلابی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی (واکسیناسیون) در ورود واکسن به کشور اقدام لازم را انجام دادند که با واکسیناسیون مردم امروز شاهد کاهش مرگ‌ومیر شدیم، دولتمردان باید اقدام عاجل در مسکن، مشکلات معیشتی و گرانی‌ها و… انجام دهند.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: نخستین حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نیم‌کره شمالی و طولانی‌ترین دریانوردی ناوگروه به مسافت ۲۶ هزار کیلومتر که در تاریخ ایران بی‌سابقه و مایه اقتدار ایرانیان است.

وی افزود: این سفر طولانی در سخت‌ترین شرایط جوی انجام شد و انجام این مأموریت با تجهیزات داخلی و اعتماد به توانمندی نیروهای جوان و انقلابی صورت گرفت و این افتخارآفرینی در سایه گفتمان مقاومت و ولایت‌پذیری حاصل شد و این حضور نیروهای مقتدر ارتش در حیات خلوت آمریکا نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی را به جهانیان اثبات نمود.

سرلک گفت: دوران دفاع مقدس طلایی‌ترین تاریخ انقلاب و تلاش و پیشرفت‌ها مرهون تلاش و ازخودگذشتگی شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس است.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: امروز زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره و شهدا کمتر از شهادت نیست، برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان برگزار می‌شود.

وی گفت: درزمینهٔ طرح عمومی واکسیناسیون اقدامات جدی صورت گرفت، علاوه بر دو مرکز در سپاه الیگودرز در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) نیز مرکزی راه‌اندازی شد.

فروپاشی افغانستان ثمره سرسپردگی است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، اظهار داشت: کسی که در مسیر تقوای الهی و پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) باشد همچون ذریه پیغمبر (ص) است، شیعه اهل‌بیت (ع) ممکن مرتکب فسق و فجور شود ولی با مکر و حیله به دور است.

وی ویژگی بارز شیعه را «صداقت» دانست و افزود: شیعه واقعی کسی است که لحظه‌به‌لحظه مراقبه و محاسبه داشته باشد.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: ۳۱ شهریورماه سالروز حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی است و آغاز هفته شکوهمند دفاع مقدس است که رژیم بعث در مقابل کشور ما جنگی نابرابر ایجاد کرد، روح باعظمت امام خمینی (ره) نه‌تنها بر جسم بلکه بر قلوب همه مردم ایران بود که با هدایت ایشان به پیروزی رسیدیم، ما از ۱۷ کشور اسیر داشتیم، بمب‌ها و موشک‌ها، هواپیماها و… هرکدام مربوط به یک کشوری بود، در این دوران ما شاهد مجاهدت‌های سپاه و بسیج همه نیروهای نظامی و انتظامی در مقابل مستکبران بودیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه، تصریح کرد: فروپاشی افغانستان ثمره سرسپردگی است، اما امروز مشاهده می‌کنیم نیروی دریایی ناوگان ۷۵ ارتش جمهوری اسلامی در طول تاریخ دریانوردی حرکتی افتخارآمیز انجام دادند به‌طوری‌که به حیات خلوت کشورهای مستکبری مثل آمریکا حضور پیدا می‌کند و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم می‌شکند، این‌ها ثمره فرهنگ «شهادت و مهدویت» است.

حافظی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در بین مدافعین حرم اهل‌بیت (ع) است کمتر از ۸۰ نفر در کرکوک، موصل و اربیل در مقابل دواعش ایستادگی کردند تا سقوط نکنند، ایران اسلامی ما این‌چنین قدرت وتوان بازدارندگی دارد که مقام معظم رهبری فصل الخطاب این بودند که یکی بزنند ده تا می‌خورند.

امام‌جمعه چگنی گفت: ما در کربلای ۵ یک گردان شهید دادیم، امام امت فرمودند: دفاع مقدس را برجسته‌نمایی کنید که امنیت ما و اقتدار ما مرهون خون شهدا است، شیعه دو بال دارد که هیچ تیری به آن اصابت نمی‌کند یکی امام زمان (عج) و دیگری خون شهدا که با خون شهدا از انقلاب اسلامی دفاع کرد.

انتهای پیام/

  برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:

نرخ روزانه ارز و طلا

آب و هوا

×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری صدای طرهان در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرتان را بیان کنید

  صــدای طــرهان ایتا👈 دنبال
  ازطـــــرهـــــان بــــزرگ چه خبــر!!عضویت درکانال طرهـــــان
  +